HSZ-VT Zinxhiri Block -Manual Ngritësit | Ngritësit elektrike | trajtimin material | Rigging - Liftpand CHINA

HSZ-VT Zinxhiri Block

Përshkrim i shkurtër:

blloku zinxhir i quajtur gjithashtu bien zinxhir, ka avantazhet e transportueshmëri, mirëmbajtjen e lehtë, efikasitet të lartë mekanike dhe qëndrueshmëri. Është përdorur gjerësisht në fabrika, vendet e ndërtimit, minierave, magazina, etj, krehje me trarëve ose Këmbaleca nën asnjë pushtet dhe kushtet e hapur. 


Detail Product

Technical Parametri

FAQ

Product Tags

Karakteristikat e VT bllok zinxhir :

 • Kjo seri miraton teknologji Japoni. Është provuar të jetë një metodë ekonomike për të hequr ngarkesa të rënda me lehtësi.
 • Pluhur mbuluar të përfundojë dhe zink praruar komponentët janë të bukur dhe të rezistojnë korrozioni.
 • kushineta mbyllur maksimizuar efikasitetin.
 • Mekanizmi i dyfishtë arpion siguron kontroll pozitiv ngarkesës.
 • Falsifikuar dhe ngrohjes trajtohen grepa do të shtrembëroj ngadalë sesa pushim nëse mbingarkesë.
 • Premium zinxhir çeliku aliazh G80 ngarkesës siguron të sigurt dhe të qetë heqjen.

 

VT pjesë ngritje

 

Masë paraprake të përdorur:

1) Para se të përdorni ngritje zinxhir , ju lutem mbani mend që të kontrolloni grepa dhe organeve, pajisja frenave dhe lubrifikimin e pjesëve të transmetimit, dhe zinxhirët e ngarkesës në gjendje të mirë, si dhe mocionet vdesin.
2) Do not use two or more ngritje zinxhir s to lift one weight
3) Mos e përdorni ngre lart zinxhir kur ngarkesa nuk është e përqendruar në ngritje
4) A nuk e lejojnë bllok fiksohem ose bllok të ndaluar në fund të kontaktit të ngre lart zinxhir
5) Mos hiqni ose errësojnë këtë etiketë paralajmëruese
6) mos ngre më shumë se kapaciteti
7) A nuk veprojnë me përdredhur, përthyer ose të dëmtuar zinxhirin
8) mos e ngrini njerëzit apo ngarkesa mbi njerëzit. 

se si të përdorin bllok zinxhir 02

 


 • Previous:
 • Next:

 • VT

  model VT005 VT010 VT015 VT020 VT030 VT050 vt100 VT200
  Kapacitet (T) 0.5 1 1.5 2 3 5 10 20
  Heqja Lartesia (M) 3 3 3 3 3 3 3 3
  Testi ngarkesës (T) 0.75 1.5 2.25 3 4.5 7.5 15 30
  Bie i zinxhirit të ngarkesës 1 1 1 1 2 2 4 8
  Dimensioni i zinxhirit ngarkeses (MM) 5 6.3 7.1 8 7.1 9 9 9
  Forca e gjithë ngarkesës (N) 250 330 340 340 350 390 410 440
  Dimension (MM) A 140 245 165 190 190 240 370 750
  B 123 143 143 175 143 175 190 190
  C 22 24 30 30 32 25 60 100
  D 34 34 46 46 52 63 80 70
  Hmin 350 390 430 480 520 690 1000 1400
  Pesha neto (kg) 9 11.8 14.5 19.4 21.7 36.4 69.3 122

  1. A mundet një bllok zinxhir të përdoret horizontalisht?

  NO. Ngritësit zinxhir janë të dizajnuara për heqjen në vertikalisht, të cilat nuk mund të përdoren horizontalisht ose në një kënd. Por levë ngre lart rachet mund të përdoren horizontalisht. 

  2. A është ky lloj Vital? 

  Po. Kjo seri VT është njëjti model si vital, KAWASAKI, llojin Toyo, shumë popullor në treg. Ne mirëpresim OEM, por e bëri në Kinë. 

 • Shkruani mesazhin tuaj ketu dhe ta dërgojnë atë tek ne